Pěstování chilli se věnuji již několik let a ještě déle jsem milovník všeho pálivého jídla. Chilli pěstuji jednak klasicky v hlíně- menší část, tak i za pomocí hydroponie, která je pro mě mnohem výhodnější, protože nemám čas denně zalívat květináče. Při hydroponii se o zlévání stará čerpadlo a časovač, viz. hydroponie.

    Chilli rostliny po sklizení posledních plodů na podzim nevyhazuji, nýbrž pouze sestříhám, přesadím do malých květináčů a přenesu domů pod LED umělé osvětlení. Vzniknou mi tak malé bonsaje, kreté i přes zimu urodí nějaký ten plod. Další léto je přesouvám na parapet okna a ve skleníku pěstuji druhy jiné, které opět na podzim sestříhám. Tímto "systémem" se mi tedy pomalu, ale jistě rozrůstá sbírka různých druhů chilli "bonsají", viz. fotogalerie-chilli- bonsaje.

 

Tadytomas

Chilli a jeho pěstování

Chilli zavařování

Lukáš | 28.07.2016

Dobrý den,měl bych dotaz včera jsem zavařil jednu sklenici chilli je to Bolivijská duha a papričky úplně ztratily barvu.Nemáte stim nějaké skušenosti?Za odpověd předem Děkuji. moupiclk@gmail.com

CHILLI

MICHAL | 10.09.2015

DOBRÝ DEN,
MÁM KRÁSNÉ CHILLI PAPRIČKY CCA 10 CM VELKÉ, JSOU TMAVĚ ZELENÉ A NECHTĚJÍ ZČERVENAT. JSOU TOTIŽ ZE SEMÍNEK ČERVENÉ CHILLI, TAK PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE VÝSLEDEK BY MÉL BÝT TAKÉ ČERVENÉ CHILLI. ZKOUŠEL JSEM 1 USUŠIT, ALE ÚPLNĚ ZMĔKLA. MŮŽETE MI PROSÍM PORADIT? DĔKUJI ZA RADU. POPŘ. MŮJ E-mail:michal.gonos20@gmail.com Moc dĕkuji.

Přidat nový příspěvek