Krušovická piva bodují na Reprezentačních slavnostech piva v Táboře

02.02.2011 17:46

Cenná umístění přinesly krušovickým pivům hned první dny Reprezentačních slavností piva v Táboře. Mušketýr si skvěle vedl v kategorii světlých výčepních piv, kde se mu v silné konkurenci 33 vzorků piva velkých i malých pivovarů podařilo vybojovat třetí místo. Krušovický pivovar dále uspěl i v kategorii světlých ležáků, kde mu patří rovněž bronzová medaile.

 

Pozadu nezůstala ale ani další piva z portfolia společnosti Heineken Česká republika. Skvělým prvním místem se může pochlubit Starobrno Tradiční, které soutěžilo rovněž v kategorii světlých výčepních piv. Výborný úspěch si připsalo i nealkoholické pivo Fríí ze starobrněnského pivovaru se ziskem druhé příčky. Bodoval i pivovar Velké Březno, a to s třetím místem piva Březňák tmavý v kategorii tmavých výčepních piv.

 

21. ročníku Reprezentačních slavností piva v Táboře, které skončí v pátek, se letos účastní rekordní počet 105 tuzemských i zahraničních pivovarů, což je nejvíce za celou dobu trvání soutěže. O nejvyšší ocenění, Zlatou pivní pečeť, se ve 20 kategoriích postupně utká 465 vzorků piv. Svá piva na soutěži prezentuje celkem 13 zemí. Nejobsazenější je tentokrát skupina nefiltrovaných a kvasnicových piv s pěti desítkami vzorků. Všechny anonymní vzorky posuzuje v této soutěži odborná porota.

 

Na své si jako obvykle přijde i laická veřejnost. U svých stánků je přivítá celkem 46 pivovarů,  takže zájemci mohou ochutnat na 100 druhů piva. Oficiální vyhlášení výsledků spolu s degustací vítězných piv se uskuteční v pátek.

 

 

Zdroj: tisková zpráva pivovaru Heineken ČR
https://www.heinekenceskarepublika.cz/cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/2011/243