Chotěbořskému pivovaru se loni dařilo

18.01.2011 19:37

Vydařený rok má za sebou Pivovar Chotěboř. Sázka na kvalitní pivo podle tradiční české receptury se nejmladšímu z tuzemských průmyslových pivovarů vyplácí. Svědčí o tom ostatně i rekordní prodeje za loňský rok, které chotěbořský pivovar právě zveřejnil.

 

Loni se celkem prodalo přes 2 000 000 chotěbořských piv. „Tato čísla jsme očekávali, rozhodně nás těší, že i přes krátké působení na trhu si zákazníci naše pivo našli a oblíbili,“ komentoval úspěšný rok ředitel pivovaru Richard Moravec.

 

Vlajkovou lodí Pivovaru Chotěboř je světlá dvanáctka Prémium, která se na celkových prodejích podílí sedmdesáti procenty. Úspěšná jsou ale i další piva, například karamelový třináctiapůlstupňový Speciál, který v Chotěboři připravují ke svátečním příležitostem, byl hitem vánočního trhu. Za loňský rok se ho prodalo 28 000 kusů. Stoupají také prodeje nealkoholického Patrona.

 

V souvislosti s vydařeným vstupem Pivovaru Chotěboř na velice silný český trh se hovoří o rozšíření pivovaru. „Zatím se pohybujeme ve stadiu návrhů a kalkulací,“ upřesnil sládek Oldřich Záruba. Dodal, že v případě rozšíření pivovaru by se výroba a prodej ročně zdvojnásobily. „V každém případě nás opět čeká zajímavý rok, rozšiřujeme prodeje do dalších regionů a do obchodních řetězců,“ doplnil Moravec.

 

Tak jako loni, i letos chystá chotěbořský pivovar řadu akcí pro veřejnost. V únoru a březnu to budou dva pivovarské plesy, v sobotu 6. února v chotěbořské Sokolovně bude ples ve znamení zlaté barvy oslavující loňské ocenění sládka Oldřicha Záruby coby „Sládka roku“ a pivovaru coby „Pivovaru roku“. Pátého března pak následuje Rockový ples v havlíčkobrodském klubu Oko. Na začátku letní sezóny na fanoušky piva z Chotěboře čeká další ze Dnů otevřených dveří a 20. srpna na náměstí v Chotěboři pak již tradiční Pivovarské odpoledne.   

 

Zdroj: tisková zpráva pivovaru Chotěboř
https://www.pivovarchotebor.cz/hlavni.php