PLZEŇSKÁ STREET GALLERY otevírá možnost novým talentům

08.04.2011 13:34

 

PILSNER FEST 2011 OPĚT OBOHATÍ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ  
Největší západočeský letní festival Pilsner Fest vyhlašuje soutěž pro dosud neznámé výtvarné talenty, a ve dnech 26. 8. až 27. 8. 2011 se tak stane mekkou umění, jež na sebe upoutá pozornost široké veřejnosti. Vystavujícím umělcem se může stát každý, kdo se nechá volně inspirovat značkou Pilsner Urquell, Gambrinus nebo městem Plzeň a v rámci dvou kategorií – „Nejlepší fotografie“ a „Nejlepší umělecké dílo“ (socha, šperk, malba) – se svým artefaktem zapojí do soutěže PLZEŇSKÁ STREET GALLERY. Odbornou porotou vybraná díla se pak objeví již od 30. 7. 2011 v ulicích města Plzně.

 

Zájemci o účast v soutěžní umělecké přehlídce Pilsner Art se mohou od 2. 4. do 15. 6. přihlásit na webu Pilsner Festu. Mohou zaslat buď svou uměleckou fotografií pro první kategorii Fotografie nebo fotografii vlastní sochy, šperku či malby pro kategorii Nejlepší umělecké dílo. Díla v obou kategoriích mají ztvárňovat daná tři témata: „To pravé bohatství“, „Pravá chuť přátelství“ či „Otevři si plzeň“.

Na výběru umělecky a formálně nejzdařilejších artefaktů či fotografií se v prvním kole soutěže usnese odborná porota v čele s Adolfem Zikou, která postoupí jednotlivá díla do druhého kola a poskytne jim prostor pro mediální prezentaci. Vernisáží na konci července pak odstartuje hlasování veřejnosti, které poběží na www.pilsnerfest.cz od  30. 7. až do 25. 8.,  a rozhodne o absolutním vítězi celé soutěže. Ten spolu s oceněním získá pivo na celý rok zdarma.

Plzeňská street gallery navazuje na úspěšnou loňskou událost, která se odehrála v zajímavém spojení značek Pilsner Urquell a Gambrinus s Fakultou umění a designu Západočeské univerzity, kdy měli studenti oboru sochařství, grafického designu kovů a šperků vytvořit jako svou ročníkovou práci umělecká díla související s pivem. Na téma „To pravé bohatství“ vznikaly sochy, plakáty, šperky z nejrůznějších materiálů, například pivních zátek či plechovek, některé dokonce přímo na místě před zraky návštěvníků. Gambrinus pro změnu oslovil umělce v oboru graffiti, kteří na téma „Pravá chuť přátelství“ proměnili v umělecká díla nejen přenosné plochy, aranžované v centru města a v pivovaru, ale i stěnu nákupního centra. V rámci úspěšného Pilsner Festu se tak rodí bohatá výtvarná tradice s každoročními obměnami, jež činí plzeňský festival stále atraktivnějším.

S hudebním programem letošního festivalu je spojená soutěž PRAZDROJ TALENTŮ pro nové objevy v kategoriích Zpěvačka/zpěvák a Hudební skupina. Na Pilsner Festu nebudou chybět gourmetské show, čepování pivních speciálů a nefiltrovaných piv, vystoupení bednářů, prohlídky muzea, dramatické výstupy a jiné zajímavosti, to vše s účastí známých tváři či odborníků.

 

 

Zdroj: tisková zpráva pivovaru Plzeňský Prazdroj