Pivovar Ostravar pořádá amatérský fotbalový turnaj Pohár Ostravaru

18.03.2011 10:38

    Pivovar Ostravar se pouští do organizace fotbalového turnaje pro amatérské týmy z Moravskoslezského kraje. Více než sto mužstev se v květnu ve třech městech může utkat o účast ve finálovém turnaji, který proběhne v září na Bazalech. Vítězové místních kol obdrží fotbalové dresy a míče. Na celkového vítěze fotbalového turnaje Ostravaru čeká unikátní fotbalový pohár a také finanční prémie ve výši 30.000,- korun.

Po Dni s Baníčkem (2006), vyhlášení jedenáctky snů Baníku (2007), fotbalovém pivu Bazal (2008) a zdi slávy FCB (2009) je fotbalový turnaj Pohár Ostravaru v pořadí pátým významným projektem ostravského pivovaru na poli fotbalu.

„Hlavní myšlenkou našeho nového projektu je přinést místním partám nový zážitek. Naši spotřebitelé nikdy neměli možnost nastoupit proti sobě ve fotbalovém klání," říká manažerka značky Ostravar Martina Bučková. „Teď tu příležitost mají a já věřím, že ji využijí, protože fotbal je na Ostravsku sportem číslo jedna,“ dodává.

Ostravar svůj fotbalový pohár organizuje jako otevřené klání. „Přihlásit se do Poháru Ostravaru může kterákoliv parta z našeho regionu, protože Ostravar fandí místním partám. Pokud se chce do turnaje zapojit, je to úplně jednoduché. Může tak učinit v kterékoliv hospodě nebo restauraci, kde se čepuje Ostravar, a kde nalezne speciální prostírku s přihláškou. Stačí si dát pivo, vyplnit přihlášku, nechat si ji potvrdit personálem a vhodit ji do Ostravar boxu, který bude na každé provozovně.Poháru Ostravaru se může zúčastnit více než 100 týmů,“ uvádí Bučková a dodává že „uzávěrka je 25. dubna.“

Každý účastník turnaje obdrží tričko se symbolem Poháru Ostravar a plechovkové balení Ostravaru. Přihlášené týmy si také budou moci vybrat místo svého turnaje.

Hrát se bude 7. května v Havířově, 14. května v Opavě a 21. května v Ostravě. „V centrech těchto měst postavíme hřiště o rozměru 10x15 metrů. V Havířově a v Opavě zatím plánujeme jedno, v Ostravě dvě, neboť zde očekáváme největší počet přihlášených týmů,“ vysvětluje Bučková. Akce budou zajímavé nejen pro hráče, ale také pro diváky. V každém městě bude připraven bohatý doprovodný program.

Do finále na Bazalech postoupí 12 mužstev. Tam se na podzim utkají o hlavní výhru – unikátní pivní pohár a finanční prémii v hodnotě 30.000,- Kč. „Už jen to, že se finále bude hrát přímo na Bazalech, bude pro týmy určitě velkou motivací,“ podotýká Bučková.

Pohár je opravdové unikum. Má tvar fotbalového míče a je zakončen dvěmi pípami. „Takový pohár pravděpodobně nikde jinde na světě nenajdete,“ usmívá se Bučková. „Myslím si, že jak díky jeho hodnotě, tak jeho praktičnosti z něho budou mít vítězové velkou radost.“

Odborným garantem fotbalového Poháru Ostravaru bude fotbalový klub FC Baník Ostrava. Zástupci Baníku by se měli objevit na kvalifikačních turnajích i na podzimním finálovém turnaji na Bazalech.Zdroj: tisková zpráva pivovaru Staropramen